Dokumentární seriál Návrat k přírodě režisérů Sima Sipoly a Riikky
Kaihovaar sleduje projekty obnovy přírody a rewildingu v severských
zemích a zároveň přibližuje politické debaty kolem evropského zákona
o obnově přírody. Ne všichni jsou však z návratu přírody nadšeni – proti
jsou ti, kdo se obávají o živobytí či přístup k přírodním zdrojům. Seriál se
navíc nebojí klást nepříjemné otázky: není revitalizace přírody jen další
formou ovládání? A proč někdy nedokážeme přírodu prostě nechat být?